Indijas Riekstu Bumbiņas ar Kakao (garšos bērniem!)

Indijas Riekstu Bumbiņas ar Kakao (garšos bērniem!)

Šīs dateļu un indijas riekstu bumbiņas ar kakao ir veselīgs našķis, kas ļoti garšo bērniem (praksē pārbaudīts!) un ir lieliska šokolādes konču alternatīva. Starp citu, rekomendēju arī pieaugušajiem!

Rieksti ir labs olbaltumvielu un nepiesātināto taukskābju avots. Savukārt dateles satur dabīgos cukurus, kas palīdzēs atjaunot spēkus pēc treniņa vai pēcpusdienas panīkuma laikā. Tāpēc man patīk tās saukt par ENERĢIJAS bumbām.

Ideāls našķis cienastam bērnudārzā

Šī recepte tapa burtiski uz līdzenas vietas. Šonedēļ meitām (2 un 3,5 gadi) bērnudārzā ir vecāku profesiju nedēļa. Es, protams, pieteicos parādīt savu jauno talantu vadīt sporta nodarbības (stāsts, kā es ieguvu trenera sertifikātu, šeit) un hei, pēc sportošanas taču jāatjauno enerģija. Kas varētu būt vēl labāks našķis par enerģijas bumbām?

Šī ideja man ienāca prātā no rīta pirms došanās uz bērnu dārzu. Man nebija daudz laika, lai to realizētu. Aši izvēlējos vienkāršākās sastāvdaļas – indijas rieksti, dateles, kakao un mazliet kļavu sīrupa. Virtuves kombainā iekšā, dažas minūtes bumbiņu veidošanai – un gatavs!

Kad ierados ar savu cienastu jaunākās meitas grupiņā, bērni tikko kā bija paēduši launagu. Biju sagatavojusi dubultu skaitu bumbiņu, bet visas tik un tā pazuda 5 min. laikā (vai pat ātrāk). Tā ka – recepte ir aprobēta, bērniem garšo!

Kas jāņem vērā gatavojot bumbiņas?

Dateļu – riekstu bumbiņas ir āāāārkārtīgi viegli pagatavot, vajadzīgs tikai virtuves kombains (vai cits smalcinošs agregāts) un ~7 minūtes laika.
Šajā receptē kā pamatu izvēlējos indijas riekstus, jo tiem ir maiga tekstūra un samērā neitrāla garša, kas svarīgi gatavojot bērniem. Savukārt dateles ir vistradicionālākā enerģijas bumbiņu saistviela, galvenokārt krēmīgās tekstūras un salipināšanas spēju dēļ. Kakao piedod šokolādīgumu, bet kļavu sīrups – tādu kā dedzināta cukura garšu, karameles aromātu. Tāpēc ja mājās atrodams kļavu sīrups, ļoti iesaku to pievienot!

Ja kādas sastāvdaļas mājās vai vietējā veikalā nav, nebēdā. Šādas bumbiņas var pagatavot praktiski no jebkuriem riekstiem, sēklām, arī auzu pārslām. Visu kopā salipinās tādi žāvētie augļi kā dateles, rozīnes vai aprikozes (var eksperimentēt arī ar citiem!). Kā saistviela der arī dažādi riekstu sviesti un medus.

Iepatikās enerģijas bumbu ideja? Tu vari dabūt veselu recepšu grāmatiņu ar 7 dažādām garšu kombinācijām un daudziem padomiem šo veselīgo našķu gatavošanā!

Bumbiņu izmērs

Parasti enerģijas bumbas gatavoju lielākas, apmēram 20 – 30 gramu smagas. Jo šāds daudzums atbilst aptuveni 100 kcal un tad ir viegli izsekot uzņemtajam enerģijas daudzumam.

Bērniem nolēmu gatavot mazākas bumbiņas, aptuveni tējkarotes izmērā jeb 10 gramu smagas. Šāda izmēra bumbiņas mazuļiem ir vieglāk apēst. Tev, protams, nav jāsver katra bumbiņa. Rullē tik lielu izmēru, kā šķiet ērti. Tikai atceries, ka enerģijas bumbas ir ĪSTAS enerģijas BUMBAS! Tās nebūtu ieteicams ēst saujām, augstās kaloritātes dēļ.

Ar šajā receptē noradītajiem izejvielu daudzumiem man sanāca 26 bumbiņas pa ~10 gramiem.

RECEPTE

Indijas Riekstu Bumbiņas ar Kakao (garšos bērniem!)

Gatavošanas laiks

7 min

Sarežģītība

Viegla

Porcijas

26

Sastāvdaļas

 • 100 g dateļu bez kauliņiem
 • 1 glāze (150 g) indijas riekstu
 • 1 ēd.k. kakao pulvera
 • 1 ēd.k. kļavu sīrupa*

Pagatavošana

 1. Dateles aplej ar karstu ūdeni un atstāj uz dažām minūtēm izmirkt. Ja lieto lielās un mīkstās Medjool dateles, šo soli var izlaist.
 2. Ja tev ir jaudīgs virtuves kombains visas sastāvdalās var blenderēt kopā uzreiz. Ja ne, tad rīkojies šādi:
 3. Indijas riekstus liek virtuves kombainā** un samaļ līdz rupju smilšu tekstūrai (var atstāt arī lielākus gabaliņus) un pārber citā traukā.
 4. Nospiež datelēm lieko ūdeni, liek virtuves kombainā, pievieno kļavu sīrupu un samaļ līdz biezas pastas tekstūrai. Ja nepieciešams, masu ar karoti noskrāpē nost no trauka malām.
 5. Pievieno datelēm iepriekš samaltos riekstus, kakao pulveri un visu pulsējot samaļ kopā.
 6. Ar rokām veido bumbiņas.
 7. Uzglabā ledusskapī līdz 2 nedēļām vai saldētavā mēnešiem ilgi.

Piezīmes

* kļavu sīrups NAV obligāta sastāvdaļa, bet tas piedot it kā dedzināta cukura vai karemeļu garšu. Ja neliec kļavu sīrupu, var gadīties, ka masai jāpievieno 1 ēdamkatote šķidruma (der šķidrums no dateļu mērcēšanas), lai masa būtu pietiekami lipīga.

**virtuves kombaina vietā var izmantot arī krūzes tipa blenderi.

Izmēģināji šo recepti?

Ietago mani Instagram @arita.var vai lieto haštagu #aritavar

Komentāri