Biezās Auzu Pankūkas

Biezās Auzu Pankūkas

Vai Tu lieto Pinterest kulinārās iedvesmas meklējumos? Uuu, es tur esmu sasmēlusies kaudzēm ideju veselīgu ēdienu gatavošanai! Tur bieži var redzēt kārdinošas, super biezu un pufīgu pankūku kaudzītes, kas liek siekalai notecēt līdz grīdai…
Es ilgu laiku testēju dažādas receptes, lai atrastu savu PERFEKTO pufīgo pankūku variantu. Un izrādās – tādas izcept ir vieglāk par vieglu. Un nevajag nekādas fancy sastāvdaļas, lai to izdarītu.

Kas nepieciešams, lai izceptu pufīgas biezās pankūkas?

Pirmkārt, parunāsim par izejvielām. Biezajām pankūkām nepieciešamas 4 pamata sastāvdaļas:

 • milti;
 • saistviela;
 • garšas uzlabotājs;
 • irdinātājs.

Šajā receptē var izmantot jebkādus miltus. Var nākties nedaudz piekoriģēt miltu daudzumu, taču receptes būtību tas nemaina. Vienīgi – izvēlētie milti var ietekmēt mīklas tekstūru, piemēram, kokosiekstu milti dos blīvāku un sausāku gala rezultātu. Šīs pankūkas es parasti cepu ar pilngraudu auzu miltiem. Ja tādi nav pie rokas, miltus var viegli pagatavot pats sablenderējot auzu pārslas.

Kā saistvielu tradicionāli izmanto olas. Taču šo recepti var viegli veganizēt – aizstājot vistas olu ar linsēklu olu (1 ēd.k. maltu linsēklu aplej ar 3 ēd.k. ūdens un atstāj sabiezēt uz ~5 min.).

Banāns šajā receptē spēlē dubultu lomu: darbojas kā papildus saistviela un arī kā garšas uzlabotājs jeb saldinātājs. Jo gatavāks banāns, jo saldāks. Bet ja esi liels kārumnieks – vari pievienot mīklai vēl kādu karoti cukura, medus vai cita salduma. Es parasti iztieku bez vai arī pievienoju ko saldu jau gatavām pankūkām.

Vēl garšas uzlabošanai var pievienot krietnu šķipsu kanēļa. Bet tas ir tīri pēc brīvas izvēles. Man personīgi šķiet, ka banāns un kanēlis perfekti sader kopā!

Cepamais pulveris ir vissvarīgākais, lai iegūtu pufīgas pankūkas! Mīklai jāpievieno kārtīga tējkarote cepamā pulvera (tas ir daudz!). Cepšanas laikā tas izreaģē un pankūku garšu neietekmē. Taču bez tā iegūt porainu un vieglu pankūku struktūru nav iespējams.

Otrkārt, parunāsim par aprīkojumu.

Protams, visas mīklas sastāvdaļas var sajaukt kopā visparastākajā bļodā (banāna samīcīšanai izmanto dakšiņu). Beeeeeet mūsmājās viss notiek laika taupības režīmā, tātad – izmantojot blenderi! Ja mājās ir jaudīgs (~1000W) virtuves kombains vai blenderis – droši ber visas sastāvdaļas kopā un pāris sekundēs mīkla būs gatava.

Ja Tev ir tikai rokas blenderis vai mazāk jaudīgs virtuves kombains, iesaku vispirms sablenderēt mitrās sastāvdaļas (t.i. olas un banānu) un tad ieblenderēt miltus un pārējās sausās satāvdaļas.

Mīkla būs bieza! Ne gluži picas mīklas tekstūrā, bet tāda, kas neizplūst. Tas ir vēl viens priekšnoteikums, lai pankūkas izdotos riktīgi biezas un pufīgas.

Izmēģini! Ja Tev neiet pie sirds šāda tekstūra – vari pankūkas padarīt vieglākas, pievienojot mīklai līdz 1/4 glāzes piena.

Kā izcept biezās auzu pankūkas bez eļļas?

Lai tiktu pie pankūkām, vēl ir vajadzīga panna. Jau atkal – derēs praktiski jebkāda, tikai atšķirsies fakts, vai vari cept pavisam bez eļļas vai tomēr panna jāieļļo un cik daudz.

Čuguna pannai būs nepieciešama eļļa (pavisam plānā kārtiņā!), jo virsma ir poraina. Eļļas slānīti iesaku ataunot pēc katras izcepto pankūku partijas. Mazāk eļļas sanāks patērēt, ja iesmērēsi to uz pannas ar koditorejas otiņu vai papīra dvieli.

Citādāk ir ar nepiedegošā pārklājuma pannām (tās ir vieglākas par čugunniecēm un parasti melnas vai ar “akmens” rakstu). Ir varianti, kam nemaz nevajag eļļu. Ir tādi, kur sākumā vajag virsmu nedaudz iesmērēt ar eļļu, bet pēc pirmo pankūku noņemšanas papildus eļļu pievienot nav nepieciešams.

Lai pankūkas neliptu un nepiedegtu, svarīgas ir 2 lietas:

 • pirms likt pirmo pankūku virsū, pannai jābūt karstai. Ne tā, ka zili dūmi griežas, bet tā lai mīklas pats apakšējais slānītis saskares momentā uzreiz “aprautos” un neliptu;
 • pankūkas jācep uz mazas uguns. Var pat uzlikt pannai vāku, lai zem vāka notvertais karstums uzreiz palīdz gatavoties arī pankūkas virspusei.

Vēl būtisks ir arī izmērs. Es parasti lieku 1 lielu ēdamkaroti mīklas un ar karoti nedaudz izlīdzinu, pieplacinu uz pannas. Var cept arī lielāka izmēra pankūkas, bet tad tās ir grūtāk apgriezt.

Pankūka jāapgriež brīdī, kad tā uzpūtusies pufīga. Tad apakšai vajadzētu būt zeltaini brūnai. Apgriezto pankūku mazliet piespiež pie pannas, lai abas virsmas būtu forši plakanas un daudz maz vienādas.

Nekas, ja ar pirmo reizi nesanāk. Tā pankūkas nepielipšana un paraizā-brīdī-apgriežana ir mēģinājumu rezultātā iegūta prasme. Varbūt pannai vajag eļļu? Varbūt uguns ir par lielu? Varbūt mīklas piciņa bija par lielu? Varbūt jāapgriež ātrāk?… Mēģini un tev noteikti izdosies!

Kā pasniegt biezās auzu pankūkas?

Pankūku recepte ar nolūku ir super vienkārša un ne īpaši salda. Jo viss interesantais seko pēc tam, kad pankūkas ir izceptas!

Pārlej ar medu vai kļavu sīrupu. Uzsmērē nutellu, ievārījumu vai riekstu sviestu. Uzber koksriekstu skaidiņas. Pieber svaigas vai saldētas ogas. Uzliec piku grieķu jogurta. Varbūt šokolādi?

Iespējas ir bezgalīgas!

Un zini, kas ir pats labākais? Šīs pankūkas var sacept vairumā un glabāt noslēgtā traukā ledusskapī ~5 dienas vai saldētavā mēnešiem ilgi. Kā saka –  labs “meal-prep” ēdiens.

Lai labi pankūkojas!

P.s. Kometāros pastāsti, vai Tev izdevās izcept ar pirmo reizi? Mani ļoti interesē!

-Arita

RECEPTE

Biezās Auzu Pankūkas

Gatavošanas laiks

15 min

Sarežģītība

Viegla

Porcijas

10 pankūkas

Sastāvdaļas

 • 1 glāze (100 g) auzu miltu
 • 1 ola (vai linsēklu ola)
 • 1 banāns
 • 1 tējk. cepamā pulvera
 • šķipsna kanēļa (nav obligāti)

Pagatavošana

 1. Sablederē visas satāvdaļas. Atstāj uz ~5 min, lai milti uzbriest. Mīkla būs bieza!
 2. Pannu viegli ieeļļo, labi uzkarsē. Nepiedegošā pārklājuma pannā var mēģināt cept vispār bez eļļas.
 3. Nogriez uguni uz mazu.
 4. Liec uz pannas mīklas piciņas ~1 ēd.karotes izmērā, uzreiz izlīdzini un nedaudz saplacini. Pannai var uzlikt vāku, lai pankūka ceptos vienmērīgāk.
 5. Apgriez pankūku, kad tā viegli uzpūtusies un apakša zeltaini brūna. Nedaudz piespied pankūku, lai abas puses vienādākas.
 6. Pasniedz ar mīļākajām piedevām! Gatavas pankūkas var glabāt ledusskapī vai pat sasaldēt.

Piezīmes

*Šīs pankūkas ir viegli pagatavot, bet jāzina vairāki triki, lai tās nepiedegtu un izdotos smukas un pufīgas – lasi aprakstā pirms receptes!

*Ja nepatīk tik blīva tekstūra, vari pievienot mīklai līdz 1/4 glāzei piena.

*Uzturvērtība aprēķināta 1 pankūkai bez eļļas un bez piedevām, ja kopā izcep 10 pankūkas.

Uzturvērtība ? Uzturvērtība ir aprēķināta aptuveni, ņemot vērā izejvielu daudzumus.

Kalorijas: 53, Ogļhidrāti: 10, Olbaltumvielas: 2, Tauki: 0.7
Izmēģināji šo recepti?

Ietago mani Instagram @arita.var vai lieto haštagu #aritavar

Komentāri