Auzu Cepumi Ar Sēklām (vai piedevām pēc izvēles)

Auzu Cepumi Ar Sēklām (vai piedevām pēc izvēles)

Aritas universālā auzu cepumu recepte

Auzu cepumi – vienkāršs, veselīgs un spēcinošs našķis, kas garšos gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Kāda ir Tava mīļākā kombinācija: auzu cepumi ar sēklām? Auzu cepumi ar rozīnēm? Auzu cepumi ar šokolādi? Auzu cepumi ar riekstiem?

Ar šo recepti iespējams pagatavot jebkuru no variantiem. Vienkārši aizstāj šajā receptē minētās sēklas ar citām piedevām pēc savas izvēles. Vienīgi centies ievērot proporcijas, lai mīkla nesanāk pārāk sausa (vai pārāk šķidra).

Labākā auzu cepumu recepte?

Ooo, es esmu izmēģinajusi daudzas receptes. Gan to super vienkāršo varinatu, kur auzu pārslas sajauc ar banānu un izcep, gan klasiskās – kur jāber klāt pustonna cukura un jāpievieno klucis margarīna. Nop, tās nav mani favorīti.

Man patīk auzu cepumi, kuri ir kraukšķīgi, bet nav pārāk saldi. Tādi, kuriem klāt ir piedevas (rieksti, šokolāde, žāvēti augļi, ..) garšas bagātināšanai un uzturvērtības paaugstināšanai. Un tādi, kuriem izejvielu attiecības ir vienkārši atcerēties.

Tā tapa šī recepte. Manuprāt, labākā auzu cepumu recepte 🙂

Daži knifi, lai izceptu foršus auzu cepumus

1. Auzu pārslas un auzu milti

Es parasti izmantoju abus. Auzu pārlsas piedod tekstūru, bet milti – palīdz cepumam labāk turēties kopā. Auzu miltus es pērku gatavus (meklē plauktos ar zīmolu Herkuless vai Hercogs), bet var samalt pats no auzu pārslām – blenderī vai virtuves kombainā.

Auzu pārslas es izmantoju pilngraudu, taču tādas smalkākas no z/s “Kaņepītes”, kas vairāk līdzinās ātri vārāmajām. Ja izmanto lielās, biezās pilngraudu pārslas, Tev iespējams vajadzēs mazāk pārslu nekā manā receptē (lai cepumu masa turētos kopā).

2. Silikona paklājiņš cepšanai

Protams, var lietot cepamo papīru. Taču mans zero-waste atklājums ir silikona paklājiņš cepšanai – var izmantot n-tās reizes un noder gan cepumu, gan dārzeņu, gan gaļas cepšanai. Un NEKAD nekas nepielīp klāt (pat tad, ja gādās kaut ko aizmirst krāsnī pārāk ilgi).

Tādus var nopirkt Latvijas interneta veikalos vai pavisam lēti – Aliexpress.com (meklējot “silicon baking mat”).

3. Ideālā cepumu forma

Cepumu formu var veidot ar rokām vai izmantojot parastu ēdamkaroti. Svarīgi, lai visi cepumi ir vienāda izmēra – tātad, lai izceptos vienādi ātri.

Beeet man patīk formu un izmēru padarīt vēl vienādāku, izmantojot apaļo mērkaroti vai pēdējā laika atklājumu  – falafelu spiedi (angliski “falafel press” vai “falafel maker”) – šo brīnumu mans vīrs atrada ebay.com

Falafelu spiedes darbības pricips ir pavisam vienkāršs un šis verķis palīdz iegūt smukus diskveida formas pikucīšus.

4. Kraukšķis

Auzu cepumos viss ir par un ap tekstūru (un, protams, arī garšu), tāpēc es parasti pievienoju kokosriekstu skaidiņas un arī kaut ko kraukšķīgu – piemēram, sēkliņas vai riekstus.

Arī receptē esošā kokosriekstu eļļa (vai sviests) palīdz “uzkraukšķināt” cepumu ārpusi. Tikai ņem vērā, ka eļļa, sviests, sēklas un rieksti ir tauku avots un no uzturvērtības viedokļa – tauki satur daudz kaloriju (t.i. vairāk nekā 1 grams ogļhidrātu vai olbaltumvielu). Tāpēc – šīs lietas pievienojam saprātīgos daudzumos.

5. Pielāgo recepti

Nelieto uzturā olas? Nav problēmu. Aizstāj receptē norādītās vistu olas ar linsēklu vai čia sēklu “olu”. Tas ir – 1 vistu olai atbilst maisījums: 1 ēd.k. maltu linsēklu (vai čia sēklu) + 3 ēk.k. ūdens, ko atstāj ~5 min uzbriest. Divām olām attiecīgi būs 2 ēd.k. malto sēklu + 6 ēd.k. ūdens.

Ja nelieto piena produktus – izmanto kokosriekstu eļļu. Vai otrādi – ja nav kokosriekstu eļļas, lieto sviestu.

Cepumus vari saldināt pēc savas izvēles – ar medu, cukuru, kļavu sīrupu, stēviju vai kā citādāk. Vienīgi ņem vērā, ka izmantojot granulētu, nevis šķidru saldinātāju, cepumu masa var iznākt sausāka.

Tādēļ arī receptē norādīts 1,5 – 1,75 glāzes auzu pārslu. Masai pirms cepšanas jābūt biezai, maziet ķepīgai, bet ne pārāk – lai var izveidot formu. Tāpēc sāc ar 1 glāzi auzu pārslu un pieber vēl, ja nepieciešams.

Izmēģināji recepti?

Pastāsti komentāros, kā garšoja! Un kuras ir Tavas mīļākās piedevas, ko pievienot auzu cepumiem?

-Arita

RECEPTE

Auzu Cepumi Ar Sēklām (vai piedevām pēc izvēles)

Gatavošanas laiks

30 min

Sarežģītība

Viegla

Porcijas

26

Sastāvdaļas

 • 2 olas*
 • 3 ēk.k. (50 g) kokosriekstu eļļas (vai sviesta)
 • 3 ēk.k. (75 g) medus (vai cita salduma pēc izvēles)
 • 1,5 – 1,75 glāzes (150 – 175 g) auzu pārlsu
 • 1/2 glāzes (50 g) auzu miltu
 • 1/2 glāzes (45 g) kokosriekstu skaidiņu
 • 1/2 glāzes (60 g) sēklu (piem. puse ķirbju, puse saulespuķu)
 • 1 šķipsana sāls (nav obligāti)

Pagatavošana

 1. Ieslēdz krāsni uz 180 grādiem.
 2. Izkausē kokosriekstu eļļu un medu – piemēram, abus ieliekot karstumizturīgā bļodiņā un paturot silstošajā cepeškrāsnī pāris minūtes (ja izmanto cukuru – tad to pievieno klāt pie olām).
 3. Lielā bļodā viegli sakuļ olas.
 4. Iemaisa pie olām izkausēto kokosriekstu eļļu un medu (svarīgi, lai eļļa/medus nav karsti, tikai izkusuši, citādi olas saraus kunkuļos).
 5. Ber klāt ~1 glāzi auzu pārslas (ne visas uzreiz, lai var pieregulēt biezumu), auzu miltus, kokosriekstu skaidiņas un šķipsnu sāls. Visu kārtīgi samaisa.
 6. Iemaisa piedevas – ķirbju un saulespuķu sēklas (vai rozīnes, riekstus, šokolādi u.tml. 1/2 glāzes apjomā).
 7. Ja masa pārāk lipīga – pievieno vēl auzu pārslas (man šai receptei bija vajadzīgs tieši 1 + 3/4 glāzes jeb 175 g auzu pārslu).
 8. Uz cepamās pannas liek cepamo papīru vai silikona paklājiņu un veido cepumus (var likt tuvu, jo mīkla neizplešas).
 9. Cep 180 grādos 15 – 20 minūtes vai kamēr cepumu garoziņa zeltaina.

Piezīmes

*ja nelieto uzturā olas, aizstāj tās ar linsēklu vai čia sēklu “olu”, t.i. 1 vistu olai atbilst maisījums: 1 ēd.k. maltu linsēklu (vai čia sēklu) + 3 ēk.k. ūdens, ko atstāj ~5 min uzbriest. Divām olām attiecīgi būs 2 ēd.k. malto sēklu + 6 ēd.k. ūdens.

*uzturvērtība norādīta 1 cepumam (~20 g), ja no visa izejvielu daudzuma izveido 26 cepumus.

Uzturvērtība ? Uzturvērtība ir aprēķināta aptuveni, ņemot vērā izejvielu daudzumus.

Kalorijas: 80, Ogļhidrāti: 8, Olbaltumvielas: 2, Tauki: 4
Izmēģināji šo recepti?

Ietago mani Instagram @arita.var vai lieto haštagu #aritavar

Komentāri