7 iemesli, kādēļ āra treniņi ir labākā izvēle, lai sāktu vairāk sportot

7 iemesli, kādēļ āra treniņi ir labākā izvēle, lai sāktu vairāk sportot

Ar ko Tev asociējas vasara? Saldējums? Laiskošanās pludmalē? Atvaļinājums, dārza ballītes, pikniki, festivāli, volejbola mači ar draugiem vai varbūt piedalīšanās skriešanas sacensībās?
Man vasara asociējas ar brīvību, sauli, siltumu un to foršo svaiguma sajūtu esot ārā. Un vēl ar satraukšanos par “būšanu formā” un centieniem kaut ko darīt lietas labā.

Aaa, un atceries, ka “būt formā” nenozīmē tikai spēju ietilpt savā mīļākajā peldkostīmā un tajā labi izskatīties. Vēl svarīgāka ir spēja būt labā fiziskā formā, lai neaizelstos spēlējot ķerenes ar bērniem vai lai ar prieku dotos svētdienas velo izbraucienā. Tas nozīmē, ka mums ir vesela sirds un asinsrites sistēma, kas dod iespēju dzīvot maksimāli garu un laimīgu mūžu.

Lai būtu labā formā, ir jāsporto. Un ja reiz ir vasara – to var darīt ārā, svaigā gaisā un – kā izrādās – āra treniņos var nošaut pat 7 zaķus ar 1 šāvienu!

1. Skābeklis

Varbūt ir dzirdēts, ka Pasaules Veselības organizācija (WHO) rekomendē mērenas intensitātes aerobas fiziskās aktivitātes vismaz 150 min nedēļā? Aerobās fiziskās aktivitātes pēc definīcijas ir ilgstošas, ritmiskas fiziskas darbības, kad muskuļu šūnas enerģiju ražo, izmatojot skābekli, piemēram, peldēšana, dejošana, skriešana, nūjošana, riteņbraukšana vai intensīva pastaiga. Aerobās aktivitātes stiprina sirdi, palielina izturību un ievērojami samazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Un kas var būt labāk kā veikt šādas aktivitātes ārā, svaigā gaisā!

2. D vitamīns

Uzturoies ārā un pakļaujot savu ādu saules staru iedarbībai, tiek sekmēta D vitamīna sintēze organismā. D vitamīns sekmē kalcija uzsūkšanos un vajadzīgs stipriem kauliem, kā arī piedalās imūnsistēmas darbības nodrošināšanā. Ja D vitamīna trūkst, varam just pastiprinātu nogurumu un nespēku. Mūsu platuma grādos ar sauli vien ir par maz, lai uzņemtu D vitamīnu pietiekamā daudzumā, taču ekstra bezmaksas vitamīna par skādi nenāks.

3. Mazāk stresa, vairāk dzīvesprieka

Atrašanās ārā, ideālā gadījumā dabiskā vidē – ar kokiem, zāli utt., palīdz atbrīvoties no stresa, mazina trauksmi un vairo pozitīvas emocijas. Ja tam pievieno fizisko aktivitāšu ieguvumus, sanāk ideāla kombinācija.

4. Treneris, kas motivē

Pirmos 3 ieguvumus dabūsi arī tad, ja vienkārši uzvilksi botas un dosies mežā paskriet krosiņu. Bet Tu droši vien zini, ka pēc kāda laika apnīk darīt vienu un to pašu, vai arī – vispār grūti saņemties uzvilkt tās botas, īpaši ja skējiens nav ieplānots konrētā dienā/laikā. Tāpēc 4. āra treniņu bonuss ir treneris, kurš Tavā vietā būs izdomājis nodarbības plānu, novadīs iesildīšanos un stiepšanos (ko, būsim atklāti, mēs bieži izlaižam, ja sportojam vienītī), nodemonstrēs vingrinājuma tehniku un motivēs Tevi uzveikt slinkumu.

5. Daudzveidīgi treniņi

Ārā var darīt tik daudz – nūjot, skriet, jogot, attīstīt veiklību vai spēku, vingrot mierīgi vai augstākā intensitātē. Un pats labākais – visās šajās aktivitātēs vienoti tiek izkustināts viss ķermenis. Treniņa koncepcija lielā mērā būs atkarīga no trenera, kas vada nodarbību, tāpēc nevajag satraukties, ja ar pirmo apmeklējumu šķiet, ka neesmi trāpījis 10-niekā. Pamēģini kādu citu treniņu! Zemāk atradīsi sarakstu ar iespējām sportot ārā Rīgā vai dažādās vietās ārpus Rīgas.

6. Kopības sajūta

Grupu āra treniņiem ir vēl viena burvība – kopības sajūta! Jeb tas, ka satiekas līdzīgi domājoši cilvēki, kopā labi pavada laiku, pārvar savus “es nevaru”, viens otru uzmundrina un atbalsta. Bez tam sportojot ārā atšķirībā no telām, nav ierobežots dalībnieku skaits. Var ņemt līdzi draugus un pavilkt uz sportiņu ģimenes locekļus. Un regulāri apmeklējot treniņus var pat veidoties jaunas draudzības un neformāli pēc-treniņu pasākumu. Feini, ne?

7. Daudz bezmaksas iespēju

Visbeidzot – sportošana ārā bieži vien ir iespējama bez maksas, pateicoties tam, ka saule ir bez maksas un eksistē dažādi finansējuma avoti sabiedrības veselības veicināšanai. Tāpēc – vienīgais šķērslis, lai šovasar sāktu vairāk sportot ir Tavas iekšējās bremzes. Laid tās vaļā un dod savam ķemenim iespēju būt fiziski un garīgi veselīgākam, pateicoties āra treniņiem!

Kur sportot ārā 2019. gada vasarā?

Āra treniņi veselībai Ogrē (Arī Tā Var) info šeit

Treniņš dzīvesprieka uzlādei (Aksels Cīrulis) – bezmaksas Ziedoņdārzā info šeit

KSMR fitness
Rīgā, Mārupē, Ikšķilē u.c. dažādos laikos info šeit

MomyFit
Kauguri, Bieriņi, Daugmale, Piņķi, Baloži u.c. dažādos laikos info šeit

Sporto Rīga – bezmaksas
9 dažādās vietās Rīgā http://sportoriga.eu/

Vingrojam kopā (VeselsRidzinieks.lv) – bezmaksas
12 dažādās vietās Rīgā info šeit

Cigun nodarbības (VeselsRidzinieks.lv) – bezmaksas
7 dažādās vietās Rīgā info šeit

Nūjošanas nodarbības (VeselsRidzinieks.lv) – bezmaksas
15 dažādās vietās Rīgā info šeit

Skriešanas treniņi (Noskrien) Rīgā, dažādos laikos info šeit

Skriešanas treniņi (Nike Run Club) Rīgā, dažādos laikos info šeit

 

Vai zini vēl foršas āra treniņu iespējas? Raksti komentārā un pievienošu tās šajā sarakstā!
Par kustīgu un veselīgu vasaru!
-Arita

Komentāri